Ставлення киян до зимового локдауну

Внаслідок зростання кількості захворювань на коронавірус у європейських країнах за тиждень до Різдва (25 грудня) було посилено карантинні заходи і введено локдаун. В Україні зимовий локдаун запроваджено після Різдва (7 січня), а відповідне урядове рішення було ухвалено заздалегідь – у грудні.

Як показують результати грудневого онлайн-опитування жителів Києва*, думки киян щодо зимового локдауну розділилися навпіл: 42% жителів столиці таке рішення Кабінету Міністрів підтримали і стільки ж (42%) – не підтримали. Ще 16% киян – не визначилися. Дещо вищою підтримка введення локдауну є серед жінок і молоді.

Для третини киян (32%) введення локдауну означає втрату доходу, а для кожного п’ятого (21%) – обмеження свободи. Разом з тим для 23% жителів столиці України локдаун є звичайним життям, а для кожного десятого (9%) – це відпочинок. Слід відзначити, що для 6% киян локдаун є як не втратою роботи, так і не відпочинком, а важкою працею.

Як втрату доходу локдаун сприймають однаково і чоловіки, і жінки, і представники різних вікових груп. Звичайним життям його найбільше вважають представники старшої вікової категорії. А як обмеження свободи локдаун найменше сприймає молодь.

Олексій Ляшенко, кандидат історичних наук, аналітик Research & Branding Group

 PDF-версія:

Київ_Локдаун 2021_грудень_2020

*Опитування проводилося у м. Києві у період з 15 по 24 грудня 2020 року. Всього опитано 402 респонденти у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення Києва за статтю і віком. Метод опитування – online опитування. Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-4,9%.

Назад