Заощадження українців у 2021 р.

Як показують результати жовтневого соціологічного опитування*, третина українців (32%) не мають фінансових заощаджень, а кожен десятий (10%) не зміг визначити на який строк йому б їх вистачило. Серед решти респондентів відповіді розподілилися наступним чином: заощаджень вистачило б на строк до місяця (23%) і на строк до 4 місяців (23%), на 5-6 місяців – 7%, на рік або більше – 4%. Слід відзначити, що упродовж березня-жовтня 2021 р. суттєвих змін у оцінці жителями України своїх фінансових заощаджень суттєвих змін не відбулося.

Відносно нижчий відсоток українців, що не мають фінансових заощаджень на «чорний день» відзначається серед респондентів у віці до 50 років, сільських жителів та мешканців західного регіону, тоді як значно більше тих, хто взагалі не має заощаджень, серед представників найстаршої вікової категорії «60+».

Для зберігання грошових заощаджень найбільшою довірою українців користується долар США (40%), удвічі менше українці довіряють євро (19%). Національній валюті – гривні – нині довіряє кожен десятий житель України (10%). Також кожен десятий (12%) не довіряє жодній валюті, як способу збереження заощаджень, а майже кожен п’ятий (18%) – не зміг визначитися. Слід відзначити, що за рік рівень довіри українців до долара і євро знизився рівно настільки, наскільки зросла довіра до гривні – на 4%.

У соціально-демографічному розрізі довіра до долара США найвища серед мешканців центрального регіону, а найнижча – серед українців старшого віку «60+»; євро користується найбільшою довірою у мешканців західного регіону; українській гривні найбільше довіряють мешканці східного регіону та представники найстаршої вікової категорії «60+».

Олексій Ляшенко, кандидат історичних наук, аналітик Research & Branding Group

 PDF-версія:

Заощадження_валюта_ukr

*Опитування проводилося у період з 14 по 25 жовтня 2021 року. Опитано 1800 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Назад