Закордонні поїздки українців у 2020 р.

2020 рік став одним із найгірших для подорожей і туризму. Внаслідок пандемії СOVID-19 майже всі країни світу закрили кордони, припинилося авіасполучення. Подорожувальники по всьому світу тривалий час були змушені в кращому випадку обмежуватися внутрішніми поїздками. Втім, послаблення карантину в червні дещо відновило міжнародний туризм.

Як показують результати вересневого опитування*, цього року дві третини (64%) українців заявили про те, що ніколи не бували за кордоном. Для порівняння – минулого року таких налічувалося трохи більше половини (52%). Основними цілями закордонних поїздок українців є туристичні поїздки (12%), робочі відрядження (8%), а також поїздки до родичів / друзів та на роботу / заробітки (по 5%). Слід відзначити, що порівняно із попередніми роками українці стали помітно менше їздити за кордон до родичів / друзів та на роботу / заробітки, але частіше – у робочі відрядження.

Помітно частіше за інших у робочі відрядження за кордон їздили жителі обласних центрів (17%) та центрального регіону (19%), а також чоловіки (12%) та молодь і «тридцятилітні» (по 11%).

Загалом минулого року за кордон виїздив лише кожен десятий громадянин України (11%), тоді як у 2019 р. таких було 17%. Натомість не виїздили за кордон у 2020 р. 88% українців (у 2019 р. – 81%).

Порівняно частіше за інших цього року виїздили за кордон мешканці західного регіону (18% проти 8-10% у решті регіонів). Найменше виїздили за кордон українці старшої вікової категорії «60+» (4% проти 12-15% у решті вікових категорій).

Олексій Ляшенко, кандидат історичних наук, аналітик Research & Branding Group

 PDF-версія:

Закордонні поїздки_вересень_2020_укр

*Опитування проводилося у період з 5 по 15 вересня 2020 року. Всього опитано 1801 респондент у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, та м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Назад