Вживання українцями тютюнових виробів та алкоголю

Куріння і вживання алкогольних напоїв є давніми звичками людства. Ці звички є дуже поширеними у багатьох суспільствах, але при цьому суспільна думка відносить їх до числа шкідливих.

Та як показують результати жовтневого опитування*, переважна більшість українців (70%) стверджують, що не курять. При цьому кожен другий (50%) стверджує, що не курив ніколи, а ще 20% – курили раніше, але кинули. Про звичку курити зараз говорять 27% жителів України. Слід відзначити, що порівняно із  минулим роком кількість активних курців лишилася майже незмінною.

Найбільше активних курців серед чоловіків – майже втричі більше, ніж серед жінок. Серед жінок найбільше тих, хто (за їхнім твердженням) взагалі ніколи не курив. Залежно від віку найбільша кількість активних курців відзначається серед жителів України у віці 30-60 років, а менша – серед молоді і особливо представників найстаршої вікової категорії.

Інакша практика вживання алкогольних напоїв. Взагалі їх не вживає зараз лише кожен п’ятий житель України (19%) і ще 5% – вагаються з відповіддю. Решта 76% опитаних вживають алкоголь з тією чи іншою періодичністю. Третина опитаних (32%) вживають алкоголь кілька разів на рік; чверть (26%) – 2-3 рази на місяць; приблизно кожен восьмий (13%) – раз на тиждень, а ще 4% – 2-3 рази на тиждень та кожен сотий (1%) – вживає алкоголь щодня.

Порівняно із 2016 роком кількість українців, що не вживають алкоголь зменшилася на 24%, а порівняно із 2011 роком – на 11%.

Найбільше тих, хто зараз не вживає алкогольні напої, серед українців найстаршої вікової категорії «60+», жінок, та мешканців Півдня України. А найменше таких – серед чоловіків, українців у віці 30-50 років та серед мешканців центрального регіону.

Олексій Ляшенко, кандидат історичних наук, аналітик Research & Branding Group

 PDF-версія:

Куріння і алкоголь_2020_жовтень_2020_укр

*Опитування проводилося у період з 8 по 18 жовтня 2020 року. Всього опитано 1801 респондент у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, та м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Назад