Відпустка-2021 в Україні

Зазвичай серед усіх пір року саме літо вважається основним сезоном відпусток і канікул. І це не випадково. Така традиція склалася ще у Стародавньому Римі. Слово «канікули» походить від латинської назви зірки Канікула. Саме її поява на небосхилі у розпал спекотного сезону знаменувала початок днів відпочинку.

Минулого року у розпал пандемії СOVID-19 багато українців були змушені суттєво відкорегувати плани на відпустку. Чи змінилася ситуація цього року? Як показують результати липневого соціологічного опитування*, цього року відпускні плани українців загалом повернулися до допандемічних показників. Так, цього року 38% українців провели або планують провести відпустку вдома (минулого року таких було у півтора рази більше), 21% – на морі в Україні (минулого року таких було у півтора рази менше), 13% – на дачі (так само як і минулого року), 6% – в іншому населеному пункті України (минулого року таких було в 6 разів менше), 5% – на морі за кордоном (співставно з минулим роком) та ще 3% – в інших місцях за кордоном (що співставно з 2018-19 рр.). Кожен восьмий житель України (13%) цього року ще не був або не планує відпустку (що співставно із минулорічними настроями), а 6% – не визначилися (що співставно з 2018-19 рр.).

Значно частіше мають намір провести відпустку вдома українці старшої вікової групи «60+», натомість серед старших українців та серед сільських мешканців найменше тих, хто планує морський відпочинок в Україні, або відвідування інших населених пунктів нашої країни. Найменше тих, хто надає перевагу домашньому відпочинку серед мешканців обласних центрів та жителів південного регіону. Також слід відзначити, що помітно менше тих, хто надає перевагу дачному відпочинку, проживає у східному регіоні, а в центральних областях найменше тих, хто цього року не відпочивав або не планує відпустку.

Олексій Ляшенко, кандидат історичних наук, аналітик Research & Branding Group

 PDF-версія:

Відпустка_липень 2021_ukr

*Опитування проводилося у період з 10 по 21 липня 2021 року. Опитано 1813 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Назад