Українці і робота

Як показують результати соцопитування, проведеного у вересні 2019 року*, за останні три роки третина українців (31%) стикалися із ситуацією, коли більше трьох місяців не мали роботи або займалися її пошуком, тоді як дві третини жителів України (64%) у такій ситуації не опинялися.

Частіше за інші вікові категорії у ситуації безробіття опинялася молодь до 30 років, сільські жителі, а також жителі західних і південних областей.

Нині працюють дві третини українців (60%), тоді як 40% жителів України нині не працюють. Слід зауважити, що порівняно із початком 2018 р. частка працюючих українців зросла на 7%.

Трохи більше працюючих серед чоловіків, аніж серед жінок, а залежно від віку найбільша питома вага працюючих припадає на «сорокарічних» і «тридцятирічних». Залежно від місцевості і регіону проживання трохи більше працюючих українців припадає на міське населення і центральний регіон.

Переважна більшість працюючих українців (83%) зайняті на одній постійній роботі, кожен десятий (11%) працює на одній постійній і одній додатковій роботі.

Тих, хто працює на одній роботі, трохи більше серед жителів Сходу і Центру України, а тих хто має одну додаткову роботу – на Заході і Півдні країни.

Переважна більшість українців (86%) нині не займаються пошуком роботи, тоді як шукають роботу 14% жителів країни.

Доля зайнятих пошуком роботи трохи більша серед чоловіків, аніж серед жінок, а також серед українців до 40 років. Залежно від місцевості і регіону проживання трохи більше пошуком роботи зайняті сільські жителі, а також жителі Півдня і особливо Заходу України.

Детальніші результати опитування у презентації нижче.

*Опитування проводилося у період з 7 по 16 вересня 2019 року. Опитаний 2001 респондент у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,2%.

Назад