Українці в умовах карантину: show must go on. Концерти

Сьогодні можна з упевненістю говорити про те, що пандемія коронавірусу досить неоднозначно позначилася на культурному житті різних країн. З одного боку, призупинили свою роботу театри, кінотеатри та концертні зали. Але, з іншого – додатковий поштовх до розвитку отримали онлайн-технології в галузі культури, завдяки яким артисти стали проводити онлайн-репетиції, а музиканти давати інтернет-концерти тисячам невидимих ​​глядачів. Втім, поки що важко оцінити, якою мірою ці нововведення змогли компенсувати ті втрати, які були викликані необхідністю обмеження традиційних шляхів долучення до культурних цінностей.

Введення карантину і пов’язаних з ним обмежень щодо проведення культурно-масових заходів торкнулося культурних потреб досить значної частини населення України. Як показують результати чергової хвилі загальноукраїнського CATI-опитування*, введення карантину і пов’язаних з ним обмежень щодо проведення культурно-масових заходів торкнулося культурних потреб досить значної частини українців. Так, якщо виходити із відповідей респондентів, до початку карантину різні концерти з різною частотою відвідувало 38% населення країни. Серед аудиторії відвідувачів концертів жінки зустрічалися дещо рідше за чоловіків (відповідно, 38% проти 42%), а молодь — дещо частіше, ніж люди середнього віку та літні (відповідно, 50% проти 42% і 33%).

Наприкінці третього місяця карантинних заходів питома вага тієї частини жителів країни, які планують відвідування концертів найближчим часом після початку їхньої вільної організації, помітно перевищила частку тих, хто більш-менш регулярно робив це раніше, і складає близько двох третин респондентів (60%). Найчастіше про такі плани заявляла молодь (70%), а найрідше — літні люди у віці від 50 років і старше (53%). Крім того, молодь декларувала плани, які передбачають дещо вищу частоту відвідування концертів, ніж представники старшої вікової категорії (відповідно, в середньому 1,4 рази на місяць та 1,1 рази на місяць).

 PDF-версія:

Rubicon2.0.4_RB_Report_20200626_5_ua

*Опитування проводилося у період з 19 по 24 червня 2020 року. Всього опитано 1009 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, та м. Севастополь). Метод опитування – CATI-опитування (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) ролінгового формату. Максимальна похибка вибірки не перевищує +/- 3,7%.

Назад