Українці в умовах карантину: плани виїзду за кордон

Пандемія коронавірусу серед іншого поставила під загрозу плани на 2020 рік багатьох мандрівників. Станом на початок червня 2020 року все ще немає ясності відносно того, чи зможуть українці подорожувати як туристи в інші країни світу в найближчі місяці. Також під питанням плани багатьох сезонних робітників: доки Україна домовляється з країнами ЄС про спецрейси для сезонних робітників, деякі з них скориставшися послабленням карантину вже їдуть на заробітки самотужки попри відсутність транскордонного пасажирського сполучення. Щоправда, так масово, як рік тому, за кордон українці наразі не їдуть. Втім, можуть принаймні планувати.

Як показують результати чергової хвилі загальноукраїнського CATI-опитування*, якби зараз відкрилися кордони, переважна більшість українців навряд чи цим би скористалися.

За умови відкриття кордонів найближчим часом:

  • у подорож / на відпочинок не поїхали б 81% українців (71% – точно, 10% – скоріш за все). Скористалися б відкритими кордонами для подорожей / відпочинку за кордоном 18% жителів України (11% – точно, 7% – скоріш за все).
  • на роботу за кордон не готові виїхати 74% українців (72% – точно, 7% – скоріш за все). Скористалися б відкритими кордонами для виїзду на роботу за кордоном 19% жителів України (12% – точно, 7% – скоріш за все).
  • на навчання за кордоном не поїхали б 89% українців (86% – точно, 3% – скоріш за все). Скористалися б відкритими кордонами для виїзду на навчання за кордоном лише 7% жителів України (4% – точно, 3% – скоріш за все).

Олексій Ляшенко, кандидат історичних наук, аналітик Research & Branding Group

*Опитування проводилося у період з 3 по 8 червня 2020 року. Всього опитано 1010 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, та м. Севастополь). Метод опитування – CATI-опитування (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) ролінгового формату. Максимальна похибка вибірки не перевищує +/- 3,7%.

Назад