Українці в умовах карантину: коронавірус і діти

Пандемія COVID-19 вплинула практично на всі плани пересічних людей, починаючи від дрібних щоденних планів на дозвілля (відвідування розважальних заходів, кінотеатрів, концертів, дискотек і вечірок), планування відпусток і аж до дійсно серйозних планів на майбутнє життя. Зокрема, планів по народженню дітей.

Як показують результати чергової хвилі загальноукраїнського CATI-опитування*, до епідемії коронавірусу і запровадження карантину кожен десятий житель України у віці від 18 до 50 років (10%) мав тверді наміри із народження дитини найближчим часом, а ще 12% – вагалися: або скоріш мали так плани (5%), або скоріш не мали – але не точно – (6%), або не могли відповісти (1%). Втім, переважна більшість українців у віці від 18 до 50 років (78%) точно не мали планів з народження дитини найближчим часом.

Епідемія коронавірусу ніяк не вплинула на плани із народження дитини майже двох третин (59%) з тих, хто не заперечував категорично планів з народження дитини. Втім, чверть з них (27%) вирішили відтермінувати народження дитини, а ще 5% – взагалі відмовитися від таких планів. Кожен десятий (9%) не зміг дати відповідь на питання.

Слід відзначити, що наприкінці минулого року планували народження дітей найближчим часом 6% українців всіх вікових категорій.

Олексій Ляшенко, кандидат історичних наук, аналітик Research & Branding Group

*Опитування проводилося у період з 19 по 24 червня 2020 року. Всього опитано 1009 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, та м. Севастополь). Метод опитування – CATI-опитування (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) ролінгового формату. Максимальна похибка вибірки не перевищує +/- 3,7%.

Назад