Ставлення українців до влади

Ставлення громадян до влади є хоча й переважно латентною, але при цьому дієвою силою, яка багато в чому визначає вектор соціально-політичних відносин у суспільстві. Як показують результати березневого соціологічного опитування*, наразі у ставленні українців до чинної влади переважають негативні характеристики: недовіра (54%) і ненависть (7%). Швидше негативні конотації має й байдужість (18%). Підтримку і повагу до влади висловлюють відповідно 13% і 9% жителів країни. Ще 7% жителів України не змогли визначити своє ставлення до влади в країні. Слід зазначити, що за минулий рік (з лютого 2020 р. по березень 2021 р.) простежується тенденція до скорочення числа українців, які владу підтримують або поважають, але зростає число тих, хто їй не довіряє, а число тих, хто до влади байдужий, – коливається.

Ставлення до влади найбільшою мірою залежить від віку респондентів. Так, найбільш високий рівень підтримки і поваги до чинної влади, так само як і байдужості до неї, демонструє молодь до 30 років, а зі збільшенням віку опитаних ці показники знижуються. У той же час рівень недовіри до влади з віком респондентів зростає і є найбільш високим серед українців старших 50 років. Разом з тим розбіжності у ставленні до влади, зумовлені територіальними факторами (місцевістю і регіоном проживання), є мінімальними.

Олексій Ляшенко, кандидат історичних наук, аналітик Research & Branding Group

 PDF-версія:

Ставлення до влади_березень_2021_укр

*Опитування проводилося у період з 4 по 14 березня 2021 року. Опитаний 1801 респондент у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Назад