Ставлення українців до підвищення тарифів

З 1 січня 2021 р. в Україні вчергове були підвищені тарифи на газ і його розподіл, опалення, водопостачання та електроенергію. Як наслідок, по всій країні прокотилася хвиля протестів населення проти підвищення тарифів. При цьому заборгованість населення з оплати житлово-комунальних послуг у листопаді 2020 року збільшилася на 18,6% до жовтня і склала 60,5 млрд грн. (без урахування електроенергії).

Як показують результати січневого соціологічного опитування*, три чверті українців (75%) заявили про те, що не зможуть оплачувати рахунки після січневого підвищення тарифів, тоді як лише кожен шостий респондент (17%) вважає, що зможе їх оплачувати після підвищення. Ще 8% – не визначились.

Більш високий рівень готовності оплачувати рахунки після підвищення тарифів відзначається серед молоді до 30 років і жителів обласних центрів. Найменше тих, хто готовий оплачувати нові рахунки, серед українців старшої вікової категорії «60+» і жителів південних областей.

Дев’ять з десяти українців (91%) до підвищення тарифів поставитися з розумінням не готові, тоді як протилежної позиції дотримується лише кожен двадцятий житель країни (6%), а ще 3% – не визначились.

Дещо вища готовність поставитися до підвищення тарифів з розумінням у жителів південних областей, молоді та жителів обласних центрів.

Олексій Ляшенко, кандидат історичних наук, аналітик Research & Branding Group

 PDF-версія:

Тарифи_01_2021_ua

*Опитування проводилося у період з 20 січня по 1 лютого 2021 року. Опитано 1802 респондент у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,2%.

Назад