Серіал «Чорнобиль» (виробництво «НВО»): думка українців

Чотири номінації і дві перемоги престижної кінопремії за досягнення у галузі кінематографу і американського телебачення «Золотий глобус» за 2019 рік – це перші нагороди, отримані британо-американским мінісеріалом «Чорнобиль». В основі сюжету картини події після вибуху реактора на Чорнобильській АЕС – однієї з найбільших техногенних катастроф в історії людства.

Після прем’єри мінісеріал «Чорнобиль» очолив рейтинг серіалів усіх часів за версією глядачів – такі дані надав сайт International Movie Data Base. Історія про вибух на Чорнобильській АЕС за популярністю обійшла навіть культові «Гру престолів» і «В усі тяжкі». Особливо відзначалася неймовірна достовірність серіалу. Бажання подивитися його виявив останній генеральний секретар ЦК КПРС М. Горбачов. Не залишився непоміченим «Чорнобиль» і для українського глядача, адже трагедія 1986 року розділила життя багатьох українців на «до» і «після» аварії.

Як показують результати січневого соціологічного опитування*, серіал «Чорнобиль» з червня 2019 р. по січень 2020 р. подивилося більше третини українців (36%), ще не дивилися – 63%.

Порівняно більший інтерес до серіалу проявили такі категорії населення, як чоловіки, молодь до 30 років і «сорокарічні», жителі обласних центрів, а також жителі Заходу і Центру України.

Переважній більшості тих, хто дивився, серіал «Чорнобиль» сподобався (75%), ще 22% – в чомусь сподобався, а в чомусь ні і лише 3% – не сподобався.

Більш детальні результати опитування у презентації нижче.

*Опитування проводилося у період 7-16 січня 2020 року. Опитано 1804 респонденти у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Назад