Відпустка – 2019

Попри те, що липень 2019 року видався незвично холодним, серпень і добра половина вересня цілком компенсували українцям курортний сезон. Як показують результати соцопитування, проведеного у вересні 2019 року*, видами відпочинку українців, яким віддається найбільша перевага, є пляжний відпочинок дикуном (29%), відпочинок вдома (23%), пізнавальний і активний види відпочинку (по 20%), відпочинок на дачі / городі (19%), у будинку відпочинку / пансіонаті (15%) і лікувальному санаторії (14%).

Порівняно із 2018 р. у цих перевагах українців сталися деякі зміни: значно зменшилося число прихильників домашнього відпочинку, а також стало дещо менше прихильників відпочинку в лікувальних санаторіях. У той же час дещо збільшилося число тих, хто надає перевагу відпочинку на дачі / городі.

Частина українців цього року змогла реалізувати свої відпускні переваги, а частина – не зовсім. Так, вдома цього року провели відпустку 31% українців, на морі в Україні (21%), на дачі / садовій ділянці (10%), на морі за кордоном (6%), в іншому місті / селі України (4%) і не морський відпочинок за кордоном змогли дозволити собі 3% жителів України.

Порівняно із 2018 р. помітно зменшилося число українців, що провели відпустку вдома, але значно більше стало тих, хто не був і не планував цього року у відпустці. У 2019 р. стало трохи більше тих, хто провів відпустку на морі в Україні, але на стільки ж менше стало тих, хто провів відпустку на дачі / садовій ділянці.

Детальніші результати опитування у презентації нижче.

*Опитування проводилося у період з 7 по 16 вересня 2019 року. Опитаний 2001 респондент у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,2%.

Назад