Коронавірус COVID-19: друга хвиля

Починаючи з травня європейські країни здійснюють поступовий вихід з карантину. Швидкість цього процесу є різною і обумовлена різними чинниками. Завершення карантину в Україні попередньо заплановане на 22 червня, але все буде залежати від динаміки захворюваності. Втім вже очевидно, що динаміка захворюваності в Україні не відповідає необхідним для завершення карантину умовам: станом на 10 червня виявлено 689 нових випадків зараження коронавірусом, що значно перевищує попередні пікові значення і є новим антирекордом.

Тим часом епідеміологи вже попереджають, що друга хвиля COVID-19 може охопити світ вже восени. При цьому, на їхню думку, друга хвиля коронавірусної інфекції не є неминучою, проте вона може стати дуже руйнівною, якщо не вжити заходів обережності.

Як показують результати чергової хвилі загальноукраїнського CATI-опитування*, кожен другий українець (52%) допускає імовірність другої хвилі коронавірусу: 15% вважає її дуже імовірною, а ще 37% – скоріш імовірною. Протилежної думки дотримується третина (35%) жителів України: 14% вважають, що другої хвилі коронавірусу не буде, а ще 21% вважають її скоріш малоймовірною. Кожен десятий (12%) з даного питання визначитися не зміг.

Трохи більше помірних песимістів (скоріш допускають ймовірність другої хвилі коронавірусу) серед жінок, представників середньої і старшої вікових категорій, а також серед жителів обласних центрів. Тоді як серед молоді до 30 років порівняно більше помірних оптимістів (вважають другу хвилю коронавірусу скоріш малоймовірною).

Відповідно, половина українців (50%) тією чи іншою мірою відчувають побоювання щодо другої хвилі коронавірусу: 13% бояться її дуже, а ще 37% – скоріш побоюються. Протилежної думки дотримуються 42% опитаних: 25% точно не бояться другої хвилі COVID-19, а ще 17% її скоріш не побоюються.

Як сильні, так і помірні побоювання щодо другої хвилі коронавірусу більш притаманні жінкам, ніж чоловікам. Помірне ігнорування небезпеки (скоріш не побоюються другої хвилі COVID-19) більш характерне для молоді до 30 років. Залежно від регіону проживання найбільш стурбовані щодо другої хвилі коронавірусу жителі південного регіону України.

Олексій Ляшенко, кандидат історичних наук, аналітик Research & Branding Group

 PDF-версія:

Rubicon2.0_RB_Report_20200610_2_ua_1

*Опитування проводилося у період з 3 по 8 червня 2020 року. Всього опитано 1010 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, та м. Севастополь). Метод опитування – CATI-опитування (телефонні інтерв’ю з використанням комп’ютера, computer-assisted telephone interviews) ролінгового формату. Максимальна похибка вибірки не перевищує +/- 3,7%.

Назад