Джерела доходів і заощадження українців

Згідно з офіційною статистикою майже 90% сукупних ресурсів домогосподарств України складають грошові доходи, серед яких у свою чергу переважають зарплата і пенсія. Як показують результати соцопитування, проведеного у вересні 2019 року*, основними джерелами доходів українських сімей являються заробітна плата (64%) і пенсія (29%). Також у перелік джерел доходу входять доходи від сільськогосподарського / присадибного господарства (10%), від самозайнятості (7%), соціальних виплат / дотацій / субсидій / стипендій (6%), інвестицій / заощаджень / власності / страховки(2%) і виплат з безробіття / вихідної допомоги (1%).

Нині третина жителів України (35%) не мають заощаджень «про чорний день». Ще третина має заощадження, яких вистачить на строк до двох місяців: менш, ніж на місяць (10%), на місяць (12%) і на 2 місяці (11%). На строк від трьох до шести місяців вистачить заощаджень 11% українців, а 3% розраховують на те, що їм вистачить заощаджень більш ніж на 7 місяців. Майже п’ята частина респондентів (17%) не змогли оцінити на скільки їм вистачить заощаджень у разі втрати наявних джерел доходів.

Слід зазначити, що порівняно з 2018 р. число українців, що не мають заощаджень, зменшилося, а тих, хто не зміг оцінити свої запаси, стало приблизно на стільки ж більше.

Детальніші результати опитування у презентації нижче.

*Опитування проводилося у період з 7 по 16 вересня 2019 року. Опитаний 2001 респондент у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,2%.

Назад