Довіра до інститутів влади і суспільства на початку 2020 р.

У січні 2020 р. п’ятірка лідерів громадської довіри, яким довіряє більшість (понад 50%) населення, залишилася незмінною: Армія (67%), Ветерани АТО / ООС (62%), Волонтери / волонтерські організації (61%), Церква(58%) і Президент України (53%).

Середній рівень довіри суспільства – приблизно в межах третини населення – відзначається по відношенню до Міських / районних органів влади (37%), Громадських організацій (35%), Малого і середнього бізнесу (33%), ЗМІ (33%) Інтернету / соціальних мереж (32%). Показово, що з групи «середняків» вибули Кабінет Міністрів і Верховна Рада.

Найбільш численною є група «аутсайдерів» громадської довіри, якою довіряє менш третини українців. До неї увійшли Кабінет Міністрів України (26%), Поліція (24%), верховна Рада, Обласні органи влади (23%), СБУ (20%) України (23%), НБУ / банківська система (18%), Великий бізнес / ділові і промислові кола (16%), Суди / судова система (14%), Органи прокуратури (14%) і Політичні партії (10%).

Особливістю періоду з листопада 2019 р. по січень 2020 р. є те, що рівень довіри практично до всіх (за винятком Церкви, довіра до якої залишилася незмінною) інститутів влади і суспільства знизився (у середньому на 5%). Зниження довіри було не рівномірним. Найбільшим було зниження довіри до владних інститутів – Кабінету Міністрів (-15%) Президента (-10%), Верховної Ради (-10%), а також Громадських організацій (-11%), Інтернету / соціальних мереж (-10%), Малого і середнього бізнесу (-9%). У той же час, довіра до Армії, Ветеранів АТО / ООС, НБУ / банківській системи, Органів прокуратури, СБУ, ЗМІ, Судів / судової системи залишилася стабільною (зниження не більше 3%). Решта інститутів держави і суспільства продемонстрували помірний рівень зниження довіри на рівні 5-7%.

Більш детальні результати опитування у презентації нижче.

*Опитування проводилося у період з 24 січня по 2 лютого 2020 року. Опитано 1804 респонденти у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Назад