Дотримання заходів безпеки та ставлення українців до вакцинації проти COVID-19

У квітні 2021 року в Україні встановлено рекорд інфікування COVID-19 – 20341 випадків за добу. За весь час пандемії в Україні захворіли на коронавірус понад два мільйони осіб. При цьому Україна відноситься до країн з порівняно м’якими обмежувальними заходами під час локдауну і продовжує залишатися одним з аутсайдерів з масової вакцинації населення. Також для українців притаманне досить «ліберальне» ставлення до дотримання заходів безпеки.

Як показують результати квітневого соціологічного опитування*, практично половина опитаних (49%) констатують, що люди навколо не дотримуються запобіжних заходів, а ще 7% вважають, що оточуючі їх не дотримувалися і раніше. У той же час 41% жителів України вважають, що оточуючі дотримуються заходів убезпечення від коронавірусу. Слід зазначити, що в порівнянні з вереснем минулого року число тих, хто констатує дотримання запобіжних заходів оточуючими, зросло на 11%. Констатація дотримання запобіжних заходів від коронавірусу найбільш питаманна для жителів обласних центрів і східного регіону, а їх недотримання – для жителів південного регіону.

У квітні 2021 р. трохи більше половини українців (53%) не погодилися б вакцинуватися від COVID-19 навіть якби це можна було зробити безкоштовно, тоді як погодився б кожен третій житель країни (32%). Ще 15% опитаних не визначилися в цьому питанні. Слід зазначити, що у порівнянні з березнем 2021 р. число не бажаючих вакцинуватися на 7% скоротилося, а число готових вакцинуватися на 5% зросло. При цьому, готовність вакцинуватися значно нижча серед жителів південного і східного регіонів України.

У тому що українська система охорони здоров’я впорається з вакцинацією населення від коронавірусу переконаний кожен четвертий житель країни (25%), тоді як протилежної думки дотримуються 44% українців, а ще 31% вважають, що українська охорона здоров’я з вакцинацією впорається частково. Слід зазначити, що у порівнянні з березнем цього року оцінка українцями здатності вітчизняної системи охорони здоров’я впоратися з вакцинацією практично не змінилася. Порівняно більш оптимістично перспективи вакцинації в Україні оцінює молодь і жителі західного регіону.

Олексій Ляшенко, кандидат історичних наук, аналітик Research & Branding Group

 PDF-версія:

Вакцинація і дотримання заходів_ukr

*Опитування проводилося у період з 23 по 30 квітня 2021 року. Опитано 1804 респонденти у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Назад