COVID-19 в Україні: оцінка зусиль із боротьби з пандемією

Коронавірус в Україні дійсно становить небезпеку для населення

  • Станом на вересень 2020 р. більшість українців (68%) визнають реальність небезпеки коронавірусу: 32% вважають її великою для всіх, а ще 36% – для окремих категорій населення. Протилежної точки зору дотримується 16% жителів країни: 5% вважають небезпеку коронавірусу дуже перебільшеною, а ще 11% – скоріш перебільшеною. Не визначилися 16% опитаних.
  • З квітня по вересень загальний рівень оцінки небезпеки коронавірусу для населення не змінився, але, разом з тим, зменшилося число тих, хто вважає його небезпечним для всіх (на 13%), але настільки ж (на 13%) побільшало тих, хто вважає коронавірус небезпечним для окремих категорій населення. В цілому зменшилася чисельність тих, хто не вважає небезпеку коронавірусу серйозною: на 9% поменшало тих, хто вважає небезпеку скоріш перебільшеною, на 4% – тих, хто вважає її дуже перебільшеною. Натомість на 12% побільшало тих, хто не визначився.

Система охорони здоров’я ледве справляється із навантаженням, але найбільш песимістичні очікування не перевершує

  • Через півроку після початку в Україні епідемії COVID-19 думки українців з приводу здатності вітчизняної охорони здоров’я їй протидіяти розділилися: третина опитаних (33%) вважають, що вітчизняна медична система не справляється з навантаженням: 25% вважають, що скоріш не справляється, а 8% – що не справляється зовсім. Трохи менше респондентів (28%) дотримуються протилежної думки: 24% вважають, що вітчизняна охорона здоров’я скоріш справляється з навантаженням по COVID-19, а ще 4% вважають, що справляється повністю. Не визначилися з оцінкою 39% опитаних.
  • Порівнюючи поточну оцінку протидії вітчизняної медицини епідемії коронавірусу із оцінкою відповідних її перспектив на початку квітня, слід визнати наступне: упевненість у її повній здатності протидіяти епідемії була вищою від поточної оцінки (12% проти 4%); у той же час повна невпевненість у здатності вітчизняної охорони здоров’я справлятися із навантаженням на початку епідемії була набагато вищою за її поточну оцінку (22% проти 8%). Значно збільшилося число тих, хто не має однозначної думки із цього приводу (з 10% до 39%).

Питання довіри – під питанням

  • Станом на вересень 2020 р. медикам, які лікують хворих на коронавірус, більша частина українців (42%) загалом довіряють: 11% повністю, а 31% – скоріш за все. Протилежної думки дотримуються 20% жителів країни: 5% не довіряють медикам зовсім, а 15% – скоріш за все. Разом з тим, значна частина опитаних медикам, які лікують хворих на коронавірус як довіряють, так і ні (38%).
  • У вересні 2020 р. більшість українців (57%) загалом не довіряють офіційній статистиці про кількість заражених COVID-19: 34% тому що, на їх думку, ці дані перебільшують число хворих, а 23% – тому що применшує. Довіряють офіційним даним про кількість хворих на коронавірус 28% опитаних. Ще 14% – не визначилися.

Зростання числа заражених COVID-19: відповідальність несуть всі

  • Причини значного зростання числа заражених COVID-19 в останні місяці українці вбачають більшою мірою в ігноруванні заходів безпеки населенням, ніж у самоусуненні влади від протидії епідемії (відповідно 28% проти 16%). Разом з тим більша частина опитаних (42%) вважають рівною мірою відповідальними за зростання захворюваності на коронавірус як населення, так і державу.

 

Коронавірус 2_вересень_2020_укр

Назад