Ще раз про зарплати

Питання задоволеності українців рівнем своїх зарплат / пенсій ніколи не втрачає актуальності. Але, як з’ясувалося, пересічні громадяни країни мають своє бачення рівня оплати праці обираних ними народних депутатів. Як показують результати соціологічного опитування*, на одвічне питання, а чи потрібно взагалі платити депутатам зарплати, більшість українців (70%) відповідають ствердно, тоді як протилежної точки зору дотримується п’ята частина (22%) опитаних, а ще для 8% респондентів така постановка питання виявилася складною для однозначної відповіді.

Відповідно, та частина українців, хто вважає за необхідне оплачувати працю народних обранців, вважають, що рівень зарплати народного депутата України, достатній для задоволення фінансових потреб і якісного виконання обов’язків, а також здатний запобігти корупції серед депутатів, повинен складати 25 334 грн. Слід зазначити, що ця сума в 1,3 рази менша за зарплату і в 2,3 рази менша за пенсію яку українці вважають достатньою для задоволення своїх фінансових потреб.

*Опитування проводилося у період з 7 по 18 листопада 2019 року. Опитано 1805 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Назад