«ОЦІНКА ПОДІЙ У ПІВДЕНІЙ ОСЕТІЇ, СЕРПЕНЬ 2008»
ПРОЕКТ «ОЦІНКА ПОДІЙ У ПІВДЕНІЙ ОСЕТІЇ, СЕРПЕНЬ 2008»
В період с 14 по 18 серпня 2008 року газета «Сьогодні» спільно з компанією Research & Branding Group провела соціологічне дослідженя з метою вивчення відношення отношения жителів країни до подій в Південній Осетії.
Збір інформації проводився методом особистого інтерв'ю в 24-х областях України і АР Крим. Респонденти відбиралися по квотній вибірці, що репрезентує доросле населення країни за місцем мешкання (область), статтю та віком. Об'єм вибіркової сукупності склав 2000 чоловік. Очікувана середня помилка вибірки складає +-2,2%.
РЕЗЮМЕ:
- При цьому думки українців з питання об'єктивності подачі інформації про конфлікт в Південній Осетії українськими ЗМІ розділилися – частина з них вважає, що українські ЗМІ в цілому не об'єктивні (44%), частина дотримується протилежної точки зору (39%).
- Переважна більшість жителів країни проінформована і виявляє цікавість до подій, що відбуваються в Південній Осетії.
- При цьому думки українців з питання об'єктивності подачі інформації про конфлікт в Південній Осетії українськими ЗМІ розділилися – частина з них вважає, що українські ЗМІ в цілому не об'єктивні (44%), частина дотримується протилежної точки зору (39%).
- Більше половини громадян країни відзначило, що українські ЗМІ підтримують грузинську сторону конфлікту в Південній Осетії.
- Головним винуватцем початку конфлікту в Південній Осетії українці схильні вважати або Грузію (37%), або Росію (30%). Ці ж країни були названі агресорами в ситуації, що склалася, на Кавказі.
- Думки жителів різних регіонів країни з даних питань істотно відрізняються: із заходу на південний схід росте число схильних вважати винуватцем початку конфлікту в Південній Осетії і агресором Грузію і навпаки – з південного Сходу на захід збільшується кількість тих, хто винуватцем і агресором називає
- Практично кожен третій (38%) українець схильний підтримувати російську і південноосетинську сторону конфлікту, або займає нейтральну позицію – не підтримує жодну із сторін (34%). Грузію в даній ситуації підтримує практично кожен п'ятий житель країни (22%).
- Більшість жителів країни вважають, що Україна в ситуації конфлікту в Південній Осетії повинна зайняти нейтральну позицію, тобто, не втручатися в конфлікт.
- При цьому більше половини українців не згодна з тим, що в світлі грузино-осетинського конфлікту Україні слід прискорити процес вступу в НАТО - скоріше важливо укріплювати власний нейтралітет (відмовитися від вступу до будь-яких військово-політичних блоків); а близько половини жителів країни бачить необхідність посилення інтеграції з Росією.
Докладніше дивись в прес-релізі
20 серпня 2008