Робота в умовах карантину

У період антивірусного карантину близько 40% дорослого населення України продовжувало працювати. При цьому більшість з них (близько чверті опитаних), як і раніше, продовжували ходити або їздити на роботу, в той час як інші (приблизно 14-16%) працювали віддалено. Частина тих, хто мав роботу до епідемії коронавируса (12-14%), вважала за краще на час карантину піти у відпустку, і порівняно невелика частина працюючих (4-5%) потрапила під скорочення. В рамках четвертої хвилі моніторингу питома вага тих, хто продовжують ходити або їздити на роботу дещо зріс (до 28%), у порівнянні з попередніми хвилями.

Результати аналізу показують наступні тенденції:

– серед чоловіків питома вага працюючих, як і раніше була значно вища, ніж серед жінок (відповідно, 33% і 18%);

– серед жінок спостерігалася більш висока, ніж серед чоловіків, питома вага тих, хто не працював до карантину (відповідно, 48% проти 40%);

– жителі обласних центрів значимо частіше працюють у віддаленому режимі (22%), ніж жителі звичайних міст (14%) і села (12%).

В умовах карантину бізнес використовуює широкий набір різних стратегій виживання своїх кампаній. Найбільш поширеними серед них є відправка працівників на віддалену роботу (17%) і відправка працівників у примусову відпустку без збереження зарплати (13%).

 PDF-версія:

Report_ukr

Назад