Очікування українців від 2020 року

Отже, 2020 рік остаточно вступив у свої права. Чого ж від цього року українці чекають для себе і країни? Як показують результати січневого соціологічного опитування*, кожен четвертий українець (24%) чекає, що рік, що настав, для України буде вдалим і хорошим, у приблизно такої ж частини українців (26%) очікування діаметрально протилежні. Більша частина жителів країни (41%) думають, що 2020 рік буде для України неоднозначним – в чомусь важким, а в чомусь вдалим, а кожен десятий (9%) – не знає, чого чекати країні від року, що настав.

Порівняно оптимістичніші в очікуваннях від 2020 року для країни українці у віці до 40 років, а також жителі Західної України.

В очікуваннях від 2020 року для себе і своєї сім’ї українці налаштовані оптимістичніше, ніж в очікуваннях для країни. Більше третини опитаних (35%) чекають, що рік, що настав, для них і їх сімей буде вдалим і хорошим, тоді як важким і поганим для себе і для своєї сім’ї 2020 рік бачить удвічі менше число українців (17%). Як і в очікуваннях для країни 40% респондентів чекають від 2020 року для себе і сім’ї як злетів, так і падінь або не знають, чого чекати (8%).

Найбільш оптимістичні в очікуваннях від 2020 року для себе і своєї сім’ї українці у віці до 30 років.

Більш детальні результати опитування у презентації нижче.

*Опитування проводилося у період з 24 січня по 2 лютого 2020 року. Опитано 1804 респонденти у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Назад