Як Євромайдан і «Революція Гідності» змінили Україну: думка українців

У листопаді 2019 р. виповнюється 6 років з часу початку Євромайдану і «Революції Гідності», які, без сумніву, змінили Україну. Як показують результати жовтневого соціологічного опитування*, так вважає дві третини (66%) українців. Що це були зміни до гіршого, вважають 38% жителів країни, а 28% вважають, що в результаті Україна змінилася на краще. Кожен четвертий респондент (23%) упевнений, що Євромайдан і «Революція Гідності» Україну не змінили ніяк.

Слід зазначити, що упродовж шести років істотно змінювалася оцінка українцями того, в який бік Євромайдан і «Революція Гідності» змінили Україну. Якщо через рік після тих подій, у листопаді 2014 р., 42% українців бачили їх результатом позитивні зміни, а 28% – негативні, то через п’ять років, у жовтні 2019 р., оцінки кардинально змінилися: 45% опитаних вважали, що Євромайдан і «Революція Гідності» змінили країну до гіршого, а протилежної думки дотримувалися 20% респондентів.

*Опитування проводилося у період з 25 жовтня по 5 листопада 2019 року. Опитаний 2001 респондент у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,2%.

Назад