Відвідування Львова жителями України

Львів вважається одним з найбільш унікальних міст України з багатою багаторічною історією і неповторним архітектурним ансамблем. Щорічно тут проходять фестивалі кави, джазу, букіністичні ярмарки, театральні фестивалі, художні виставки і багато що інше, що зробило Львів справжньою культурною столицею України. А у 2009 р. на основі експертних досліджень Державної служби туризму і курортів і «Ради з питань туризму і курортів» Львову цей статус був присвоєний офіційно. Також Львів вважається центром Західної України, а щозими на якийсь час стає ще і Різдвяною столицею України.

Величезна кількість туристів щороку прибуває до «міста Лева», щоб зануритися у неповторну атмосферу багатовікового міста, історичний центр якого внесений до переліку Глобального спадку ЮНЕСКО. Як показують результати листопадового соціологічного опитування*, за останній рік Львів хоча б раз відвідав приблизно кожен сьомий житель України (14%), що не мешкає у Львові, тоді як більшість жителів країни (85%) за останній рік жодного разу не побували в її культурній столиці.

Відвідування Львова, найчастіше обумовлено віком і регіоном проживання респондентів. Частіше Львів відвідували українці у віці до 50 років (приблизно кожен п’ятий), а також жителі Західної України – кожен третій (що, втім, обґрунтовано з географічної точки зору).

Більш детальні результати опитування в презентації нижче.

*Опитування проводилося у період з 7 по 18 листопада 2019 року. Опитано 1805 респондентів у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту і регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, і м. Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/-2,4%.

Назад